Warzenia piwa w domu jest proste

Marzeniem wielu piwnych smakoszy jest samodzielne warzenie piwa. Ponieważ warzenie piwa jest złożonym procesem biochemicznym, ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt i składniki, aby na końcu powstał musujący, smaczny napój. W sklepie internetowym nalewaki-do-piwa.pl znajdziesz akcesoria potrzebne do łatwego warzenia własnego piwa. Oferujemy podstawowe składniki, takie jak drożdże piwne, słód, płatki i specjalne przybory kuchenne, takie jak czajniki, młyny słodowe, korki fermentacyjne i chłodnice brzeczki.

Odpowiednie składniki do warzenia piwa

Oprócz chmielu słód jest jednym z podstawowych składników piwa. Słód powstaje, gdy ziarno zaczyna kiełkować, a skrobia zamienia się w cukier, który z kolei jest odpowiedzialny za proces fermentacji. Odkryj nasz słód parzony, słód pszeniczny i płatki: słód jęczmienny i słód pszeniczny w różnych odmianach dla jasnego i ciemnego piwa, dla mocnego lub słodowego smaku, dla pils lub innych. Bez drożdży nie ma piwa. Odpowiadają one za zawartość alkoholu i resztkową słodycz piwa. Oferujemy Państwu drożdże piwowarskie SAFALE, znany amerykański szczep drożdży o niskiej do średniej sedymentacji i średnim stopniu końcowej fermentacji. Dzięki wysokiej jakości drożdżom piwowarskim możesz stworzyć harmonijne piwo z niewielką ilością diacetylu.

Czajniki i inne akcesoria do warzenia piwa

Jeśli chcesz samemu parzyć piwo potrzebujesz specjalnego sprzętu, zwłaszcza czajnika do parzenia. Nasze czajniki wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej mają pojemność od 25 l do 150 l, są dostępne z kranem lub bez i nadają się do wszystkich rodzajów kuchenek. Nasze wysokiej jakości elektryczne czajniki do parzenia mają własny element grzewczy z termostatem. Potrzebujesz tylko jednego czajnika do wszystkich procesów parzenia, od zacierania po rafinację i gotowanie. Znajdziesz kompaktowe elektryczne czajniki do parzenia od 20 l do w pełni automatycznych czajników Braumeister o pojemności 200 l. Aby proces fermentacji zakończył się powodzeniem, potrzebujesz korka fermentacyjnego, który zapewnia, że gazy fermentacyjne uciekają z pojemnika do parzenia, ale powietrze nie może się do niego dostać. Możesz znaleźć korki fermentacyjne w różnych rozmiarach. Jeśli sam mielisz słód oferujemy również praktyczne młynki słodowe, na przykład wykonane z żeliwa, które nadają się również do mielenia kukurydzy i nasion. Dzięki naszej bogatej ofercie akcesoriów jesteś dobrze przygotowany do profesjonalnego warzenia piwa w domu!

Samodzielne warzenie piwa jest prostsze niż myślisz

Średnio każdy Niemiec pije 102 litry piwa rocznie. Oznacza to, że Niemcy są nie tylko na trzecim miejscu w UE, ale nawet na całym świecie. Tylko w Czechach i Austrii spożycie piwa jest jeszcze wyższe. Biorąc pod uwagę wciąż dużą popularność piwa, nie powinno dziwić, że coraz więcej osób stara się być piwowarami hobbystycznymi. Nierzadko warzenie piwa staje się prawdziwą pasją po kilku pierwszych próbach. Ponieważ dzięki odpowiednim naczyniom i odpowiednim składnikom nie jest tak trudno samemu waarzyć smaczne piwo i uzyskać doskonałą alternatywę dla kupowanych w sklepie.

Parzyć piwo z zestawem piwa

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z warzeniem piwa, zalecamy rozpoczęcie od zestawu do warzenia piwa. Taki zestaw zawiera wszystkie ważne elementy potrzebne do rozpoczęcia hobby. Możesz zacząć od razu i wypróbować pierwsze domowe piwo. To naprawdę nie może być łatwiejsze. Przygotowanie bulionu fermentacyjnego odbywa się szybko, więc w zasadzie wystarczy dać piwu czas na fermentację. Dzięki zestawowi do warzenia piwa wkrótce będziesz mógł wznosić toasty Twoim domowym piwem. Jesteśmy pewni, że nie tylko Ty, ale także Twoi znajomi będą zachwyceni. W naszym sklepie internetowym znajdziesz oczywiście również kompletne zestawy do warzenia piwa, które zapewnią Ci nieskomplikowane i niedrogie wprowadzenie do warzenia piwa.

Warzenie piwa nie jest wynalazkiem nowoczesności

Warzenie piwa ma długą tradycję. Pierwsze piwo powstało w Mezopotamii około 6000 lat temu. W średniowieczu to głównie mnisi pili piwo i używali go, aby przetrwać deprywację podczas Wielkiego Postu. Wraz z rewolucją przemysłową zmieniła się również procedura warzenia piwa. Tak więc Francuz Louis Pasteur odkrył, że istnieją dwa różne rodzaje drożdży. Podczas gdy drożdże dolnej fermentacji opadają na dno piwa pod koniec fermentacji, drożdże górnej fermentacji są popychane w górę przez dwutlenek węgla. Ponieważ do warzenia piwa dolnej fermentacji wymagane są niższe temperatury, tak właśnie wyglądało warzenie. Odpowiednie chłodzenie było możliwe tylko wtedy, gdy w zimie było wystarczająco dużo lodu. Zmieniło się to tylko wraz z wynalezieniem maszyny chłodniczej, która do tej pory nie była w stanie całkowicie zastąpić piwa o najwyższej fermentacji. Popularne piwa z górnej fermentacji to na przykład piwo pszeniczne, Kölsch lub Berliner Weisse.

Warzenia piwa wymaga tylko czterech składników

Warzenie piwa jest zarezerwowane nie tylko dla dużych browarów, ale z odpowiednim wyposażeniem i niezbędną wiedzą może odbywać się również w obrębie własnych czterech ścian. Oczywiście wymiary są znacznie mniejsze. Podczas gdy duże browary mogą z łatwością wyprodukować kilka milionów hektolitrów piwa rocznie ilość piwa, które sam warzysz, będzie prawdopodobnie ograniczona do kilku litrów. Zasadniczo jednak technologia leżąca u podstaw warzenia piwa jest taka sama, a wykaz składników można zarządzać bez względu na ilość piwa, którą chcesz zaparzyć. Jeśli piwo warzy się zgodnie z prawem czystości, to ostatecznie składa się tylko z czterech

Te cztery składniki potrzebne do warzenia piwa to:

  • woda
  • drożdże
  • chmiel
  • słód

Smak lub rodzaju piwa zależy od rodzaju i ilości poszczególnych składników
i dokładnego proces warzania.

Twoje piwo w pięciu krokach

Do warzenia własnego piwa potrzebne są wymienione składniki oraz sprzęt wymagany do procesu warzenia, który można uzyskać na przykład w postaci praktycznego zestawu do warzenia piwa. Właściwe warzenie w zasadzie wymaga tylko pięciu kroków, przez które trzeba przejść.

Krok 1 przy warzeniu piwa: zacieranie

Zacieranie polega na mieszaniu wody i słodu i podgrzewaniu ich. W ten sposób cukier jest uwalniany ze słodu. Jest to konieczne, aby drożdże mogły później przekształcić go w dwutlenek węgla i alkohol.

Etap 2 przy warzeniu piwa: rafinacja

Podczas rafinacji pozostały cukier znajdujący się w słodzie jest wypłukiwany, a słód i płyn są oddzielane.

Etap 3 w warzeniu piwa: gotowanie chmielu

Na tym etapie chmiel jest dodawany do cieczy. To nadaje piwie gorzkiego smaku i zapewnia delikatny korzenny aromat.

Etap 4 przy warzeniu piwa: fermentacja

W czwartym etapie drożdże są najważniejsze. Mają one kluczowe znaczenie dla warzenia piwa. Ponieważ tylko drożdże przekształcają cukier zawarty w cieczy w dwutlenek węgla i alkohol.

Etap 5 przy warzeniu piwa: dojrzewanie w butelkach

Nawet jeśli drożdże już w zasadzie wyprodukowały piwo konieczne jest, aby tak zwane młode piwo dojrzewało przez kilka tygodni. W tym celu butelkuje się je i pozostawia na około dwa tygodnie.

Mamy wszystko, czego potrzebujesz do warzenia własnego piwa

Jak widać, warzenie piwa nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Dzięki odpowiednim składnikom i sprzętowi na pewno wkrótce będziesz mógł warzyć własne piwo. Niezależnie od tego, czy są to kompletne zestawy do warzenia piwa, poszczególne urządzenia, takie jak czajniki do warzenia, czy składniki takie jak słód - u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do warzenia piwa we własnych czterech ścianach .

.